Hírarchívum
A krónikus betegeknek sem kell mindenáron az orvosi rendelők székeit koptatni. A mostani digitális világban nagyon sok eszköz és applikáció létezik, amik hasznosak lehetnek ezen betegek számára is.
Pulzusmérő okos óra, alváselemző vagy egészségmegőrző alkalmazások: ma már több százezer ilyen eszköz és alkalmazás segítheti az egészségünket, persze csak akkor, ha megfelelően használjuk őket.
A Covid19 járvány hatására robbanásszerűen nyertek teret és valószínűleg alapjaiban rendezik át a gyógyítás gyakorlatát az egészség applikációk, nézzük mik ezek és miért lehetnek hasznosak!
Figyeljen környezetére és önmagára is, hogy járvány helyzet idejében is megőrizze a mentális egészségét! Mikre érdemes figyelni? Nézze meg!
A neuropátiás fájdalom kiváltásában számos tényező szerepet játszhat, Rendkívül hasznos a diagnózis felállításában, valamint a kezelés sikerességének megállapításában, ha a páciens különféle applikációkkal nyomon tudja követni a fájdalom jellegét és ezt be tudja mutatni kezelőorvosának.
A fejfájás az egyik leggyakoribb panasz a világon. Ezért is fontos az olyan mobil alkalmazások használata, amelyek segíthetik az érintetteket és a kezelésben részt vevőket is.
Több, mint 318.000 egészségügyi alkalmazás érhető el napjainkban a különböző platformokon, melyből látható, hogy a mobilegészségügy rohamosan fejlődő, ígéretes terület. Ezek közé tartoznak a kardiovaszkuláris rendszert monitorzozó alkalmazások is, de mik ezek és mire jók?
A cukorbetegség továbbra is a mobil egészségügyi megoldások vezető pozícióját foglalja el és a legjobb piaci potenciált kínálja. Milyen alkalmazást ajánlhat betegének?
A tartós stresszhelyzettel való mentális megküzdés nem csak időigényes gyakorlatokkal érhető el, de mik is lehetnek ezek?
Vírus ide vagy oda, az egészségügyi dolgozó is ember. Hiába a segítés a hivatása, ettől függetlenül ugyanolyan családi, magánéleti, karrierrel kapcsolatos vagy egyéb problémákkal küzdhet, mint bárki más.
A tapasztalatok szerint azonban a betegek körében elsöprően népszerű a videokonzultáció lehetősége, ez tekinthető ma a leginkább innovatív csatornának.
Telemedicina trendek
A mindennapi élethelyzetekben jelentkező feszültség, stressz megjelenik az érzéseinkben, gondolatainkban, sőt hatással van viselkedésünkre és fizikai állapotunkra is. Az alábbi gyakorlatok jó szolgálatot tehetnek a koronavírus utáni időkben is.
Egy betegséggel való megküzdés a legtöbb esetben komoly lelki terhet jelent a páciensek számára, hiszen a betegeknek nem csak az esetleges fájdalommal, rosszulléttel és halálfélelemmel kell megküzdeniük, hanem mindezt a szeretteiktől, azaz a társas támasztól megfosztva kell végigcsinálniuk.
Ebben az időszakban mindenki sokkal kiszolgáltatottabb, sokkal feszültebb, így különösen fontos a megfelelő orvos-beteg kommunikáció, melynek segítségével mindkét részről szorosabb együttműködést érhetünk el.
Újabb nagy előrelépés a vakcina fejlesztésben
Globális vállalással, önkéntes szolgálat elindításával és pénzadománnyal segíti a Pfizer a járvány elleni küzdelmet
COVID-19 információ
A két vállalat az egész világot érintő COVID-19 elleni vakcina kifejlesztésének felgyorsításán dolgozik
Orvosok, ápolók, gyógyszerészek és más egészségügyi dolgozók figyelmébe